Władze

Mec. Rafał Wiechecki

Prezes Zarządu Fundacji im. Bolesława Chrobrego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
+48 513-605-832

 

Adwokat. Rafał Wiechecki w roku 2002 ukończył studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego z oceną ogólną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra prawa. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem prof. dr hab. A. Chobota. W roku 2005 ukończył studia stacjonarne na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego (kierunek zarządzanie i marketing, specjalność zarządzanie finansami publicznymi) z oceną ogólną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra ekonomii. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem prof. dr hab. A. Szewczuka.


W grudniu 2005 r. Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie podjęła uchwałę o wpisie Rafała Wiecheckiego na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie. W grudniu 2007 r. mecenas Rafał Wiechecki złożył wniosek o zmianę siedziby zawodowej z Warszawy do Szczecina, z uwagi na fakt zamieszkiwania razem z rodziną w Szczecinie. Okręgowa Rada Adwokacka  w Szczecinie w styczniu 2008 r. podjęła uchwałę w wpisie mecenasa Wiecheckiego na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Szczecinie. Kancelaria Adwokacka prowadzona przez mecenasa Rafała Wiecheckiego mieści się w Szczecinie, przy ul. Bolesława Śmiałego 47/13, Tel./fax. (091)  484-12-39.

www.adwokat-wiechecki.pl

Rafał Wiechecki we wrześniu 2005 r. został wybrany Posłem na Sejm RP V kadencji. W ramach prac w Sejmie był on w-ce przewodniczącym Komisji Ustawodawczej oraz członkiem Komisji Sprawiedliwości, Praw Człowieka i Obywatela. Ponadto był przewodniczącym Nadzwyczajnej Komisji ds. Instytutu Pamięci Narodowej. Reprezentował wielokrotnie Sejm RP przed Trybunał Konstytucyjnym. Był również przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Polsko-Meksykańskiego oraz w-ce przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Polsko-Tajwańskiego.

W dniu 5 maja 2006 r. został mianowany na stanowisko Ministra Gospodarki Morskiej, jako najmłodszy konstytucyjny minister w historii Polski po 1945 r. W wyniku rozpadu kolacji rządowej i zarządzeniu przedterminowych wyborów został w dniu 13 sierpnia 2007 r. roku odwołany ze stanowiska Ministra Gospodarki Morskiej. W latach 2004-2005 był członkiem Rady Programowej Polskiego Radia Szczecin, a w okresie od lipca 2004 r. do października 2005 r. pracował w Parlamencie Europejskim w Brukseli. W latach 2009-2012 członek Rady Programowej TVP Szczecinie. Od 2011 roku Członek Komisji Rewizyjnej Business Club Szczecin.

Żonaty, ma dwóch synów Mateusza i Adama. Fundator Fundacji im. B. Chrobrego.

 

RADA NADZORCZA

 

Dr Marian Szołucha


Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2011 r. obronił rozprawę doktorską pt. "Kryteria fiskalne integracji Polski ze strefą euro" (napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr. hab. Andrzeja Kaźmierczaka) w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Adiunkt na Wydziale Nauk
Społecznych Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

Zawodowo związany również z mediami.

Zastępca redaktora naczelnego kwartalnika "Myśl.pl". Członek Zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej im. Prof. Cz. Strzeszewskiego w Lublinie.

Autor i współautor kilku książek oraz wielu artykułów naukowych i publicystycznych.

Biegle włada językami - angielskim i rosyjskim.

Interesuje się historią nowożytną. Jest miłośnikiem sportów wodnych.

Żonaty, jedno dziecko.

Jacek Budniak

 

Lat 45, żonaty, 4 dzieci, z zawodu magister inżynier - zajmuje się realizacją inwestycji jako manager projektu w dużej firmie brażny chemicznej. Prowadzi również swoją działalność gospodarczą w zakresie handlu. Jest właścicielem przedsiębiorstwa tutystycznego. Od lat oddany i związany ze środowiskiem prawicowym.

 

 

 Bartłomiej Królikowski

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studia podyplomowe Rynek Nieruchomości na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2010 r. uzyskał tytuł magistra prawa. Praca magisterska traktująca o instytucji zasiedzenia w prawie cywilnym i prawie rzymskim została napisana pod kierunkiem naukowym prof. zw. dr hab. W. Rozwadowskiego.

Od września 2010 r. pozostaje zatrudniony przez Gminę Przelewice.  W tym też czasie otwiera Kancelarię Doradcy Prawnego (biura w Barlinku i Lipianach) www.kancelaria-krolikowski.pl. W latach 2009-2010 redaktor naczelny kwartalnika „Myśl.pl”.

Jest m.in. wi-ce przewodniczącym Rady Miejskiej w Lipianach, członkiem Rady Programowej TVP Szczecin i Polskiego Radia Szczecin.

Żonaty, ma dwójkę dziecki.