Uroczyste zakończenie "Międzypokoleniowej Szkoły Zdrowia"

Zapraszamy na uroczyste zakończenie tegorocznej "Międzypokoleniowej Szkoły Zdrowia", które odbędzie się 16 grudnia (w sobotę) o godz. 11.20 na sali przy ul. Perłowa 41 w Szczecinie.

Podczas spotkania odbędą się pokazy Aikido i spróbujemy wspaniałej japońskiej kuchni od restauracji "Izumi Sushi".

Przyjdźcie z rodzinami i przyjaciółmi!
Do zobaczenia 16 grudnia!

(Ale zajęcia odbywają się do końca roku :)

Wejście bezpłatne!

Więcej treningów!

Od listopada do końca grudnia treningi będą we wtorki i czwartki

o godz. 18.30 na ul. Perłowej 41. Zapraszamy!!!

 

Wykłady na temat historii Aikido

Zapraszamy na wykłady na temat historii Aikido, które poprowadzi Piotr Sołtysiński 5 dan.

5 października, godz. 17.30 "Historia Aikido - część 1"

12 października, godz. 17.30 "Historia Aikido - część 2

19 października, godz. 17.30"Historia Aikido - część 3"

Wykłady odbędą się na ul. Perłowej 41. Wstęp wolny

 

 

Wykłady na temat zdrowego stylu życia

Zapraszamy na wykłady na temat zdrowego odżywiania, które poprowadzi lek. Marta Suchocka

2 października, godz. 17.30 „Starzenie się” - podstawowe informacje o fizjologicznym procesie starzenia się i zmianach zachodzących w organizmie.

9 października, godz. 17.30 „Zadbaj o własne zdrowie” - ocena i redukcja ryzyka osteoporozy, choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy.

16 października, godz. 17.30 „Pakiet onkologiczny” - nowoczesne podejście do pacjentów z chorobami onkologicznymi.

23 października, godz. 17.30 „Czy to rak czy nie rak” - podstawowe informacje o najczęściej występujących nowotworach wśród ludzi starszych.

30 października, godz. 17.30 „Profilaktyka zdrowotna” - szczepienie na grypę, zachowania prozdrowotne, dostępne profilaktyczne i pilotażowe programy NFZ.

6 listopada, godz. 17.30 „Pierwsza pomoc” - podstawowe zabiegi podtrzymujące życie.

13 listopada, godz. 17.30 „Racjonalny wysiłek fizyczny” - jak dobierać ćwiczenia fizyczne do wieku oraz posiadanych chorób.

20 listopada, godz. 17.30 „Aktywny 60-senior” - jak tego dokonać? Ergonomia pracy, zdrowy kręgosłup, rehabilitacja.

27 listopada, godz. 17.30 „Społeczeństwo XXI-wieku” – charakterystyka zmian zdrowotnych na przestrzeni 50 lat, czy zdrowie jest trendy.

Wykłady odbędą się na ul. Perłowej 41. Wstęp wolny

 

Wykłady na temat zdrowego odżywiania

Zapraszamy na wykłady na temat zdrowego odżywiania, które poprowadzi Michał Ostajewski.

6 lipca, godz. 17.30 "Znaczenie zdrowego odżywiania dla seniorów" - dlaczego opłaca się zdrowo odżywiać, co jemy a co powinniśmy jeść, holistyczne podejście, co to jest zdrowe odżywianie i jak działa na organizm, co dzięki temu możemy osiągnąć

13 lipca, godz. 17.30 "Zmiana diety osób starszych" - przestawienie się, przyzwyczajenia, zastępowanie smaków, nawyki, stres, porównanie diet, dyskomfort, planowanie, zamienniki.

10 sierpnia, godz. 17.30"Co jeść?" - pełne zboża, warzywa, zupy warzywne, fasole, warzywa morskie, ryby, nasiona, orzechy, desery, style gotowania, kuchenne przybory, niezbędnik, wyposażenie

17 sierpnia, godz. 17.30 "Zapobieganie chorobom i łagodzenie ich przebiegu" - lecznicze właściwości produktów spożywczych, leczenie chorób jedzeniem.

24 sierpnia, godz. 17.30 "Zasady zdrowego odżywiania" - sposoby odżywiania w różnych porach roku, przepisy, praktyczne porady.

Wykłady odbędą się na ul. Perłowej 41. Wstęp wolny

 

Stołczyn po Sąsiedzku

zdjcieWe wtorek (14.03) mieliśmy gości ze Stowarzyszenia Stołczyn po Sąsiedzku. Było wspaniale, energicznie i z pasją. Międzypokoleniowa Szkoła Zdrowia nabiera rumieńców. Nasze Sąsiadki i Sąsiadów ze Stołczyna (i całego Szczecina) zapraszamy na kolejne darmowe wtorkowe treningi. Do zobaczenia!

 Więcej zdjęć na facebooku projektu: 

https://www.facebook.com/Mi%C4%99dzypokoleniowa-Szko%C5%82a-Zdrowia-1448100438548078/

 

 

 

 

Rozpoczynamy darmowe zajęcia Aikido

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich na darmowe zajęcia Aikido dla początkujących. Zajęcia są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn w wieku od 10 do 100 lat, nawet dla osób o słabej kondycji fizycznej. W szczególności zapraszamy całe rodziny.

Darmowe zajęcia będą odbywaly się w każdy wtorek o 18.30, przy ul. Perłowej 41 w Szczecinie.

Więcej informacji pod numerem telefonu 608 447 881.

Należy mieć ze sobą klapki, długie spodnie dresowe (bawełniane), luźną koszulkę z krótkim rękawkiem lub bluzę (bawełnianą). Ćwiczymy boso na macie.

Aikido rozwija ciało na wiele sposobów. Sprawność ogólna jest uzyskiwana poprzez różnorodne ćwiczenia, często włączane do treningu w formie rozgrzewki. Elastyczność stawów i ścięgien jest rozwijana przez ćwiczenia rozciągające i same techniki. Rozluźnienie przychodzi w sposób naturalny, ponieważ bez tego nie jest możliwe skuteczne wykonanie technik. Wszystko to prowadzi do uzyskania umiejętności zrównoważonego korzystania z różnych aspektów swojej sprawności, pozwalającej nawet niewielkiej osobie na użycie energii całego ciała przeciwko napastnikowi.
Trening aikido nie rozdziela ciała i umysłu. Stan jednego wpływa na drugie. Z tej przyczyny, rozluźnienie ciała wynikające z nauki Aikido w naturalny sposób przekłada się na psychiczne rozluźnienie. Podobnie, uzyskana pewność siebie i zdecydowanie przekładają się na silną postawę ciała i zdecydowane ruchy
Aikido może nauczyć się każdy, bez względu na kondycję fizyczną, wiek czy płeć. Zarówno kobiety jak i mężczyźni, dzieci czy ludzie w starszym wieku uważają Aikido za ciekawy i aktywny sposób spędzania czasu. Ćwiczący uczą się samoobrony unikając jednocześnie brutalności czy agresji. Aikido rozwija nie tylko fizycznie, wzmacnia także wiarę w siebie, poczucie bezpieczeństwa, rozwija zdolność koncentracji. Ćwicząc Aikido zwiększamy nie tylko świadomość ciała, podnosimy ogólną sprawność fizyczną, ale także przekraczamy własne ograniczenia, pracujemy nad charakterem, panowaniem nad emocjami, szczególnie negatywnymi, takimi jak: złość, agresja, strach, poczucie zagrożenia. Wynikające z tego równowagę i spokój możemy przenieść z treningu na każdy aspekt codziennego życia. 
Treningi Aikido dla początkujące są elementem projektu „Międzypokoleniowa szkoła zdrowia”. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Organizatorem projektu jest Fundacja im. Bolesława Chrobrego.

MIĘDZYPOKOLENIOWA SZKOŁA ZDROWIA

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Miasta Szczecin